• Октябрьский районный исполнительный комитетОктябрьский районный исполнительный комитет
  • Районный центр досугаРайонный центр досуга
  • Мемориал Братское кладбищеМемориал Братское кладбище
  • Местная достопримечательность - зоопаркМестная достопримечательность - зоопарк
Главная / Актуальная информация

“Берагіня”

19.06.2018

20 чэрвеня (серада)

12.00

Адкрыццё выстаўкі « Выцінанка: беларускі народны танец » .

Карцінная галерэя

13.00

Адкрыццё выстаўкі « Берагіневы раскрэсы » , фестываль « Берагіня » ў рэгіянальных фотакалекцыях.

Цэнтральная плошча

13.30

Адкрыццё выстаўкі партрэтаў « Асоба ў народнай культуры беларусаў » .

Цэнтр вольнага часу

14.00

Рэспубліканская навукова-практычная канферэнцыя « Традыцыйная культура і дзеці: праблемы этнавыхавання » .

Цэнтр вольнага часу

19.00

Святочная імпрэза да 20-годдзя ўзорнага ансамбля « Рудабельскія зорачкі » « Натхненнем народжаныя » .

Цэнтр вольнага часу

21 чэрвеня (чацвер )

10.00

Адкрыццё выстаўкі « Рудабельская « Берагіня » ў 20-гадовай прасторы » .

Адкрыццё выставы-прэзентацыі выданняў « Народная проза Рудабельскага краю » і « Берагіня паэтычная » .

Цэнтр гісторыі і культуры

14.00

Прэс-канферэнцыя з удзелам прадстаўнікоў сродкаў масавай інфармацыі, арганізатараў фестывалю, кіраўнікоў калектываў-удзельнікаў.

Цэнтр вольнага часу

15.00

Урачыстае адкрыццё Х Рэспубліканскага фестывалю фальклорнага мастацтва « Берагіня » .

Канцэрт-віншаванне « Кружыць святочны карагод » .

Гарадскі сквер

17.00

ХІV Рэспубліканскі конкурс пар-выканаўцаў беларускіх народных побытавых танцаў « Лявоніха » (І/4 фіналу).

Цэнтр вольнага часу

20.00

II Рэспубліканскі конкурс харэаграфічнай імправізацыі « Барыня » (1/4 фіналу).


22 чэрвеня (пятніца)


09.00


ХІV Рэспубліканскі конкурс пар-выканаўцаў беларускіх народных побытавых танцаў « Лявоніха » (1/2 фіналу).

II Рэспубліканскі конкурс харэаграфічнай імправізацыі « Барыня » (1/2 фіналу).

Цэнтр вольнага часу

12.30

VІІІ Рэспубліканскі турнір дзіцяча-моладзевых фальклорных калектываў:

конкурс спеўных ансамбляў;

конкурс салістаў.

Гарадскісквер

15.00

Конкурс на лепшае выкананне карагодаў і традыцыйных гуртавых танцаў.


18.00

Конкурс інструментальных ансамбляў.


20.00

ХІV Рэспубліканскі конкурс пар-выканаўцаў беларускіх народных побытавых танцаў « Лявоніха » (фінал).

II Рэспубліканскі конкурс харэаграфічнай імправізацыі « Барыня » (фінал).

Цэнтр вольнага часу

19.00

Канцэрты фальклорных калектываў Беларусі ў аграгарадках Акцябрскага раёна.

Установы культуры

21.00

Канцэрт замежных калектываў-гасцей у г.п. Акцябрскі.

Гарадскі сквер

22.30

Свята народнай харэаграфіі, музыкі і песні « Рудабельскі баль » .

Цэнтральная плошча

23 чэрвеня (субота)


09.00

ІІ Рэспубліканскі конкурс апавядальнікаў беларускай народнай прозы « Несцерка » .

Цэнтр вольнага часу

14.00

Прэзентацыя мастацкіх праграм аўтэнтычных гуртоў Беларусі.

Гарадскі сквер

15.30

Прэзентацыя мастацкіх праграм замежных калектываў-гасцей фестывалю.

Гарадскі сквер

20.30

Х Рэспубліканскае народнае свята « Рудабельскае Купалле » :



пляценне вянкоў ;

Гарадскі сквер

купальскае шэсце;

вул. Савецкая

містэрыя Купальскага агню;


канцэрт фальклорных калектываў Беларусі і Замежжа;

Возера

танцавальна-забаўляльная праграма « Скокі да ўпаду ».


24 чэрвеня (нядзеля)


10.00

Круглы стол « Рэспубліканскі фестываль фальклорнага мастацтва « Берагіня » : погляд у заўтрашні дзень » з удзелам арганізатараў, кіраўнікоў калектываў, прадстаўнікоў сродкаў масавай інфармацыі.

Цэнтр вольнага часу

10.30

Х Рэспубліканскае свята народнай творчасці « Рудабельскі кірмаш » :

рэгіянальныя �падворкі дамоў рамёстваў рэспублікі;

выстаўкі-продажы рамесніцкіх вырабаў;

музычна-забаўляльныя, танцавальна-гульнявыя �імпрэзы;

майстар-класы па традыцыйных мастацтвах;

пленэр па выяўленчым мастацтве цэнтра дадатковай адукацыі дзяцей і моладзі « Ветразь » .

Гарадскі �сквер

10.30

Канцэрт беларускіх дзіцячых і моладзевых мастацкіх калектываў-гасцей фестывалю.

Гарадскі �сквер

12.30

Відовішча-шэсце ўдзельнікаў Х Рэспубліканскага фестывалю фальклорнага мастацтва « Берагіня » .

вул. Савецкая, цэнтральная плошча

13.00

Урачыстая цырымонія ўзнагароджання і канцэрт лаўрэатаў Х Рэспубліканскага фестывалю фальклорнага мастацтва « Берагіня » .

Канцэрт беларускага дзяржаўнага ансамбля народнай музыкі «Свята» .

Гарадскі �сквер